Televizní program
Nova 20.11.2017 14:05 Seriál Zpět

Mentalista (10)

(The Mentalist) Prestiž nade vše Patrickovi zavolá známá psychiatrička Sofie a požádá ho o pomoc při vyšetřování vraždy jednoho z jejích kolegů. Muž byl přímo při proslovu na univerzitní akci otráven kyanidem. Brzy nato Patrick se svým týmem zjistí, že muž pracoval na programu manipulace s lidským vědomím... Americký krimi seriál s Simonem Bakerem v hlavní roli (2008). Dále hrají: R. Tunney, T. Kang, O. Yeoman, A. Righetti a další.


16:9
Hrají: Simon Baker (Patrick Jane), Robin Tunneyová (Teresa Lisbon), Tim Kang (Kimball Cho), Owain Yeoman (Wayne Rigsby), Amanda Righettiová (Grace Van Pelt), John Aylward (Professor Stutzer), Mark D. Espinoza (Ed MacVicar), Sarah LaFleurová (Emily Nelson)
Patrickovi zavolá známá psychiatrička Sofie a požádá ho o pomoc při vyšetřování vraždy jednoho ze svých kolegů. Muž byl přímo při proslovu na univerzitní akci otráven kyanidem. Patrick se svým týmem zjistí, že psychiatr pracoval na programu manipulace s lidským vědomím. A jelikož vědci tento výzkum zkoušejí na zvířatech, zdá se, že muž byl zabit aktivisty, kteří vědeckému týmu již vyhrožovali. Brzy nato však Patrick zjistí, že mrtvý manipuloval s lidmi okolo sebe, a to především se ženami, z nichž mnohé byly jeho milenkami. Pak tým objeví mrtvolu vědcovy asistentky, která spáchala sebevraždu.
Rok výroby: 2008
Délka (min): 41
Typ seriálu: drama, krimi, mysteriozní, thriller
Země: USA
Režie: Paris Barclay
Scénář: Bruno Heller, Eoghan Mahony, Ken Woodruff

Popis filmu:
Patrickovi zavolá známá psychiatrička Sofie a požádá o pomoc při vyšetřování vraždy kolegy, jenž byl při proslovu na univerzitní akci otráven kyanidem. Patrick se svým týmem zjistí, že pracoval na programu manipulace s lidským vědomím. A jelikož vědci tento výzkum zkoušejí na zvířatech, zdá se, že byl zabit aktivisty, kteří vědeckému týmu vyhrožovali. Brzy nato však vyjde najevo, že mrtvý manipuloval s lidmi, především s ženami. Vrahem je buď kolega oběti, nebo rektor. Jeden z nich totiž ví, že výzkum nepřináší požadované výsledky, a to by mohlo způsobit konec vědecké práce a špatné jméno celé instituce.
Originální název: Red Brick and Ivy


reklama
reklama