Televizní program
ČT2 20.3.2017 16:37 Seriál Zpět

Letecké katastrofy

(May Day 12) Cesta do záhuby 25. ledna 2010. Na dně moře leží trosky letu Ethiopian Airlines. Proč se stroj, který byl technicky zcela v pořádku a řídila jej zkušená posádka, zničehonic zřítil? Cyklus kanadských dokumentárních rekonstrukcí


16:9 ST
Hrají: Stephen Bogaert (komentátor), Martin Roach (Captian Negash), Emmanuel Kabongo (First Officer Deyene), Gabriel Grey (Area Controller), Kamiran Aldeo (Tower Controller), Ash Banga (Investigator Chaouk), Hrant Alianak (Investigator Mohammed Aziz), Rick Demas (Investigator Jones)
25. ledna 2010. Na dně moře leží trosky letu Ethiopian Airlines. Proč se stroj, který byl technicky zcela v pořádku a řídila jej zkušená posádka, zničehonic zřítil?
Rok výroby: 2013
Typ seriálu: dokument, drama, historický,
Země: Kanada
Režie: Michael Sinyi
Scénář: Greg Beer

Popis filmu:
Boeing 737 se zřítil jen několik minut po startu z letiště v Bejrútu. Záhy se objevily první fámy o tom, že se jednalo o teroristický útok. Jak by se jinak mohl zřítit letoun, který se zdál být technicky naprosto v pořádku, když ani informace z letových zapisovačů, tzv. černých skříněk, neodpovídají závažnému poškození? Proč začalo letadlo ihned po startu záhadně měnit směr, otáčet se a křižovat noční oblohu, zůstávalo dlouho nevysvětlitelným úkazem. Nehoda odhalila riziko, kterému nedokáže zabránit ani nejmodernější technika. Vyšetřovatelé dospěli k závěru, že havárii způsobila posádka, která byla příliš unavená a zmatená, takže nedokázala adekvátně zareagovat na situaci. Byl to učebnicový příklad takzvaného omezení způsobilosti.
Originální název: Heading to Disaster


reklama
reklama